Czy bawić się w gromadzenie plastykowych nakrętek?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Plastykowe korki z flaszek po napitkach oraz produktach chemicznych gromadzone są w różnych miejscach: przedszkolach, na benzynowych stacjach, a nawet w resortach.


Inicjatywę gromadzenia nakrętek wprowadzili w życie studenci z Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie.


landszaft - czas
Author: Matacz
Source: http://www.flickr.com
To kilku młodych ludzi wykoncypowało charytatywną zbiórkę. Pieniążki z akcji miały zostać przeznaczone na wsparcie dla kolegi. Akcja owa powiodła się, a inicjatywa prędko doczekała się kontynuacji.

Jeśli zainteresował Cię taki artykuł, zobacz dodatkowe informacje na ten temat. Najlepiej sprawdź sam nawilżacz powietrza dla dzieci, znajdziesz tutaj podobne informacje.

I tak nakrętkowe wariactwo ogarnęło praktycznie cały kraj. Dziś pomysłodawcy całej idei są koordynatorami podobnych przedsięwzięć i prowadzą oficjalny serwis przedsięwzięcia. Co dzieje się z uzbieranymi korkami? Organizacje trudniące się zbieraniem plastikowych korków sprzedają je następnie do skupów bądź wprost do firm zajmujących się ich przetwarzaniem. Przychód ze sprzedaży plastykowych korków jest najczęściej przeznaczany na rehabilitację czy też zakup na przykład elektrycznych wózków inwalidzkich. A taki kosztuje z reguły kilkanaście tysięcy złotych. W skupie za jedną tonę plastikowych nakrętek można otrzymać do siedmiuset zł. By uzbierać na wózek inwalidzki, trzeba więc uzbierać nawet 30 ton plastiku, zatem aż około 16 mln sztuk!


awarie
Author: Saint-Gobain Glass
Source: Saint-Gobain Glass


Choć dzięki działaniom tego rodzaju zyskują kalecy i środowisko - wymaga to jednakże ogromnego nakładu pracy, a konsekwencje nie zawsze są do nich adekwatne.


Na cele dobroczynne gromadzić można nie jedynie nakrętki, lecz też zużyte tonery i zbiorniki po tuszach do drukarki czy zużyte komórki.

Chcesz dowiedzieć się coś podobnie użytecznego? Super, ta strona z pewnością będzie dla Ciebie pożyteczna, gdyż przeczytasz tam wiele tego typu danych.

Jednak społecznicy przestrzegają, by za każdym razem sprawdzić organizatora oraz zamysł kwesty. Co jakiś okres pojawiają się bowiem wiadomości o fałszywych działaniach.