Sitodruk

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Sitodruk jest jedną z metod druku. Technologia ta czerpie z tak zwanego malowania szablonowego, znanego już w czasach starożytnych w Chinach a także Japonii. Za twórców druku sitowego uważa się dwu Japończyków - Yuzensai Miyasaki oraz Zisukeo Hirose, który to w dziewiętnastym wieku wynalazł szablon zwany "katagami".
maszyna do sitodruku
Author: Women's Studio Workshop
Source: http://www.flickr.com
Wykrojony z papieru wzór nanoszony był na naciągniętą na drewnianej ramie siatkę z włosów człowieczych ewentualnie zwierzęcych. Wzornik tenże stał się archetypem dziś stosowanych form do sitodruku.efekt sitodruku
Author: Women's Studio Workshop
Source: http://www.flickr.com

Do sitodruku powinno się stosować farby o takiej lepkości, ażeby nie przechodziły bez pomocy rakla, jednakże też nie pozostawały w oczkach siatki. Farbka powinna więc być mazista i posiadać niewielką lepkość. Trzeba zaznaczyć, iż zwartość farb może być odmienna na podłożu.