Foremki do wypiekania – jakiego rodzaju nabyć?

Najnowsze wpisy

Jakiego rodzaju foremki do pieczenia warto mieć w kuchni?


Czy silikonowe formy będą lepsze niż zwyczajne metalowe oraz na co kierować uwagę, nabywając foremkę? Gdy dopiero planujecie swoją kuchnię oraz nie macie ani dosyć miejsca, ani także zbyt wiele pieniążków na foremki do wypiekania, to podpowiem, iż przydać się Wam mogą 2 formy.


Krągła tortownica około 25 cm jak też podłużna keksówka, taka 24 cm. W owych formach upieczecie naprawdę niezwykle dużo. W okrągłej robi się serniki zarówno wypiekane, jak też serowiec krówkowy czy sernik nowojorski oraz te bez pieczenia. W prostokątnej upieczecie baby albo murzynka, a również ciasto drożdżowe. Formy (zapoznaj się z cenom żywice na formy odlew.com.pl/oferta-ebalta/zywice-epoksydowe-odlewnicze) metalowe - są to najpopularniejsze jak też najtańsze foremki. Takiej formy (kliknij link żywice epoksydowe) nie kładźmy pod żadnym pozorem do zmywarki albowiem zardzewieje po jednym myciu.


Rdza
Author: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Source: Optiflame/Glen Dimplex Polska
Formy silikonowe są to dość praktyczne formy, w dodatku bardzo trendy. Przede wszystkim, nie potrzeba wykładać ich papierem , a deserki, czy ciasta, czy te bez wypiekania, bez trudności z nich wyskakują. Dziś, jest niesamowita ilość wzorów foremek silikonowych, więc ciasta, babki czy ciasteczka mogą przybrać finezyjny kształt. Zajmują niewiele powierzchni – możesz je zgiąć. Wady? Nie każdy silikon będzie dobry. W owym przypadku sprawdza się hipoteza, że lepsze są te droższe.


Na co zwrócić uwagę, nabywając foremkę silikonową? Z pewnością powinna być gruba, dosyć sztywna i przy większych babkach dobrze, jeżeli ma wzmocnienie w postaci drutu, wówczas przeniesiecie ciasto do piekarnika bez rozlewania na całą kuchnię. Posiadam kilka ulubionych silikonowych foremek, w nich z przyjemnością przygotowuję babki dla przykładu pomarańczową bądź też czekoladowe ciasto.