W jaki sposób zagospodarować ziemię naokoło domu?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Domek z ogródkiem jest marzeniem wielu osób. Kiedy już jednak zrealizowaliśmy te plany, niejednokrotnie nie wiemy jak zagospodarować przestrzeń wokół domu. Warto spojrzeć do szeroko dostępnych inspiracji, dzięki którym możemy znaleźć pomysł perfekcyjny dla nas. Jeśli jednak nie czujemy, że projektowanie terenu jest naszą dobrą stroną, warto powierzyć to zadanie fachowcom. Jak można wykorzystać teren wokół domu?

Ogród to głównie kolorowe kwiaty czy krzewy. Możliwości projektowania rozmieszczenia roślin jest niesamowicie dużo. Większość podjętych działań zależy tylko od naszych upodobań, chociaż warto
gardencenter
Source: http://gardencenter.pl/
na początku sprawdzić, które rośliny położone obok siebie wpłyną na siebie korzystnie. Powinno się wiedzieć przykładowo, że na wzrost róż dobrze działa lawenda. To jedynie jedna prawidłowo skomponowana para, jest ich zdecydowanie dużo więcej, dlatego warto to sprawdzić i wypróbować. Jeżeli mamy większy ogród, doskonale możemy go wykorzystać do uprawy warzyw.

Będziemy pewni, że są zdrowe, dodatkowo zbieranie własnych warzyw stanie się ogromnym powodem do dumy. Dobry efekt zwiększą z pewnością piękne dróżki między częściami ogrodu. Delikatny żwirek czy ciekawa kostka będzie prezentowała się dużo lepiej, niż wydeptana trawa. Duża powierzchnia to również możliwość stworzenia oczka wodnego, które odpowiednio pielęgnowane może być największą atrakcją ogrodu.

Jeśli mamy dzieci, warto poświęcić część ogrodu z myślą o nich. Huśtawki, mały plac zabaw czy piaskownica - posiadając przed domem takie atrakcje, pociechy z pewnością będą chciały bawić się na świeżym powietrzu. Bardzo ciekawa jest także trampolina, coraz częściej widywana w przydomowych ogródkach. To zagwarantowanie świetnej zabawy. Dodatkowo można nabyć wszelkie akcesoria do trampoliny, przy pomocy których zabawa będzie jeszcze lepsza i rzecz jasna bezpieczniejsza.Trampolina
Author: Richard Leeming
Source: http://www.flickr.com
Ogródek to wspaniała rzecz. Pozwala na całkowity odpoczynek na powietrzu, w dodatku jeśli jest ciekawie zaprojektowany, posiada świetny klimat. Rzecz jasna ogród to również mnóstwo obowiązków, przykładowo podlewanie, plewienie, sprzątanie, stosowanie nawozów czy koszenie trawy. Co zrobić z odpadami, m.in. skoszoną trawą i kwiatami, które przekwitły? Można je zastosować do zrobienia kompostu, czyli naturalnego nawozu.

Gotowy kompost świetnie użyźni ziemię i pomoże porost roślin. Do jego stworzenia należy użyć kompostownika. Można go kupić w każdym sklepie z działem ogrodowym oraz w sieci, a także wykonać samodzielnie. Jeśli interesuje nas kompostownik cena bywa zróżnicowana, jednak zazwyczaj nie jest wysoka. Warto przed nabyciem sprawdzić i porównać kilka ofert i dobrać tę najlepszą.