Klimatyzcja w domu. Jaki kupić klimatyzator – split czy też przenośny?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Klimatyzatory jeszcze nie tak dawno uznawane były za zbytek. Jednakże obecnie klimatyzacja w mieszkaniu jest spotykana coraz to częściej.


Najbardziej popularne są klimatyzatory split albo przenośne.
Jeżeli w domku jest zbyt gorąco, klimatyzator przyda się z pewnością. Powinniśmy jedynie przemyśleć jego dobór, by ostatecznie nie być rozczarowanym z rezultatów klimatyzacji. Klimatyzatory mogą być mobilne albo instalowane na stałe, monoblokowe albo składające się z 2 części (w rodzaju split). Są również systemy do obsługi paru wnętrz, składające się z kilku jednostek powiązanych w jeden układ, jest to tzw. klimatyzacja multisplit. Wszelkie klimatyzatory mogą chłodzić powietrze, poniektóre również je ogrzewać. W tańszych urządzeniach służy do tego elektryczna nagrzewnica, droższe funkcjonują niczym pompa ciepła, dzięki czemu pobierają znacznie mniej energii elektrycznej w czasie nagrzewania. Klimatyzator - www.aleklima.pl/klimatyzatory/samsung - montuje się głównie po to, aby chłodził, więc najważniejszym parametrem, na który powinniśmy zwrócić uwagę, poszukując odpowiedniego urządzenia, jest jego wydajność chłodnicza.


bezpieczeństwo
Author: Jocelyn Kinghorn
Source: http://www.flickr.com


ściany
Author: ArtDecor24.pl
Source: ArtDecor24.pl


[IMG=30/001_fototapeta4cb58772842d7.jpg|L|W=170|ALT=klimatyzator|TITLE=Fototapeta drzewo Newmedia


Wydaje się, że klimatyzator przenośny jest praktyczniejszy, bo możemy ustawić go w miejscu, gdzie akurat potrzebujemy schłodzić powietrze, a potem przenieść go w drugie miejsce. Klimatyzator stacjonarny instaluje się do ściany bądź sufitu na stałe. Lecz urządzenia przenośne posiadają niestety zasadnicze negatywy. Ich wydajność jest względnie niewielka, więc częstokroć nie są w stanie schłodzić wnętrza w dostatecznym stopniu.
Kłopoty wypływają też z niezbędności odprowadzania wydmuchiwanego z nich gorącego powietrza. Do tego celu służy elastyczna rurka, której wylot trzeba wystawić poza schładzane pomieszczenie.