Pompa ciepła - na jakie rzeczy zwrócić atencję w trakcie doboru wariantu dla siebie?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Konkretnie pompy ciepła różnych fabrykantów nie różnią się wybitnie. Ich ważkie parametry charakteryzuje agregat sprężarkowy, który jest wybitnie ważny. A jednakże warto klarownie wyszczególniać nasze wymagania i pieczołowicie zestawić produkty oferowane przez indywidualne firmy.

Pompa ciepła
Author: Junkers
Source: Junkers
Za pompę ciepła do domu ok. 200 metrów kwadratowych zapłacimy od z grubsza kilkunastu do ponad dwudziestu tysięcy złotych. Obecnie nie ma raczej tańszych propozycji, chyba że będzie to produkt garażowy. Na rynku liczy się ponad dwadzieścia placówek dostarczających te artykuły. Najczęściej inwestor kieruje pytanie ofertowe do paru jednostek, z których to fachmani wybierają dla niego w najwyższym stopniu stosowny model pompy ciepła. Kryteria doboru są przeróżne.

Najpierw trzeba przejrzysto stwierdzić jakie funkcje ma spełniać pompa ciepła w naszym lokum. Najbardziej oczywiste jest grzanie , ale tymczasem pompa (wiercenia geotermalne - http://www.akm.net.pl/) ciepła powinna też funkcjonować odwrotnie, tj. chłodzić pomieszczenia. Można też wyszukiwać pompy ciepła służącej zaledwie do grzania lub wyłącznie do schładzania. O ile chodzi o dewizę funkcjonowania, to w pomieszczeniach jednorodzinnych używa się prawie tylko pompy ciepła z agregatem sprężarkowym. Sprawność jest tym wyższa im mniejsza istnieje różnica temperatur źródła górnego i dolnego - kliknij tutaj.

Jeżeli chodzi o ogrzewanie pompą ciepła, monowalentnym oznacza się system, w którym jest ona samotnym źródłem do ocieplania domu. Biwalentnym natomiast zwiemy system, w jakim prócz pompy ciepła użytkuje się jeszcze innego typu źródło ciepła. Instalacja pompy ciepła (firma Nanoterm) jest tworzona dla niezwykle niskiej temperatury zewnętrznej.

Dzięki temu jeśli chałupa ma dobrą zdolność do kumulowania gorąca (np. solidne ściany i stropy), to ulotnego spadku temperatury nie spostrzeżemy.

Sprawdzenie wymaganej mocy pompy ciepła jest niezwykle proste, niemniej jednak firmy umieją wznieść rangę tego zadania do silnego problemu z zasobną podbudową naukową. Kiedy już obliczymy wartość mocy ogrzewającej niezbędnej dla naszego punktu, możemy przejść do wyboru konkretnego rodzaju pompy ciepła, spełniającego ów parametr. Powinno się zdecydować się na tego typu wyjście.