Pamiątki na całe życie, z jakimi możemy wygrać. Będzie dotyczyło to blizn, jak i tatuaży. Jakie są sposoby, żeby je usunąć?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Niektórzy z nas mogą mieć pamiątki z przeszłości, niektóre z własnej winy, inne po jakimś nieprzyjemnym wydarzeniu. Te pierwsze to tatuaże, czyli zrobione za młodu wzory na ciele, które obecnie się nam znudziły i chcielibyśmy je usunąć, drugie to blizny, na przykład po operacji. Na szczęście, jedne jak i drugie z sukcesem można zlikwidować.
laser
Author: Marco Hamersma
Source: http://www.flickr.com
Blizny, szczególnie okolic brzucha po operacyjnym leczeniu przypadłości chirurgicznych i ginekologicznych, często nie należą do najładniejszych. Chirurg albo ginekolog realizując pierwsze cięcie na skórze, kieruje się dobrem pacjenta i jak doskonałym dostępem do poddawanego operacji narządu wewnętrzne go. Gojenie się ran jest zależne w dużym stopniu od indywidualnych cech skóry operowanego.

Znaczenie posiada również przebieg procesu leczenia. Jeśli jest on zaburzony takim powikłaniem, jak infekcja, to w konsekwencji możemy się spodziewać brzydkiej blizny. Stanowić ona może problem natury estetycznej i psychicznej nie tylko dla kobiet, lecz również dla mężczyzn. Każdy pacjent chce posiadać jak najbardziej zminimalizowaną i jak najładniejszą bliznę. Niestety, nie zawsze mamy szansę spełnić to oczekiwanie. W wypadku brzydkiej blizny istnieje jednak zawsze szansa jej poprawy. Tak więc mamy sposób na usuwanie blizn pooperacyjnych cennik. A co zrobić z tatuażami?

Czy realne jest usunięcie tatuażu i bez wątpienia ile kosztuje usunięcie tatuażu? W jaki sposób pozbyć się tej niechętnej już "ozdoby" ciała? To jest zależne m.in. od wielkości tatuażu, jego lokalizacji, barwy i sposobu wykonania. Skutecznie i tak naprawdę szybko można pozbyć się tatuażu bardzo płytkiego, czasowego. Więcej pracy pożera usuwanie tatuaży permanentnych, czyli tych robionych na całe życie. Obecnie najskuteczniejszą metodą likwidacji tej zbędnej już "ozdoby" ciała jest laseroterapia.
Depilacja laserowa twarzy
Author: Elite
Source: Elite
Czasami wykonuje się także zabiegi chirurgiczne. Inne, mniej rozpowszechnione metody, to m.in. dermabrazja czy peeling chemiczny. Trzeba zaznaczyć, że tatuaż powinien być usunięty w specjalistycznej klinice, przez lekarza. Wywabianie tatuażu sprawdzonymi sposobami (np. za pomocą chlorku sodu, czyli soli kuchennej) nie jest dobre, ponieważ zabieg wykonany nieprofesjonalnie z reguły pozostawia nieestetyczne blizny.