Wybór i zakup jachtów - powiązane informacje

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Obiektem marzeń wielu osób jest posiadanie prywatnego jachtu, które niejednokrotnie może okazać się niemożliwym do spełnienia. Nie są to bowiem tanie zachcianki, lecz jeśli już ktoś postanowi zakupić prywatny jacht, musi wcześniej rozważyć kilka kwestii, decydujących o wydatku sporej ilości gotówki na wspaniały luksus.
Grzałki patronowe
Author: www.centro-therm.pl
Source: www.centro-therm.pl


Kupno jachtu jest w szczególności kwestią celu rejsu, którego jacht ma się podjąć. Istnieją bowiem między innymi jachty śródlądowe i pełnomorskie. Pierwsze z nich mają za zadanie żeglowanie po jeziorach. Są one wyposażone w rozległe kokpity, jak również kabiny WC, prysznice oraz kuchenne aneksy. W zależności od ceny, można w nich również znaleźć tylko kuchenkę gazową, rozkładany stół i kojce przeznaczone do spania. Cena ich waha się od około dwudziestu aż kilkudziesięciu tysięcy. Druga grupa jachtów pełnomorskich ma już nieco inne preferencje. Są one bowiem w stanie żeglować po morzu oraz oceanach, a ich cena minimalna to około 40 tysięcy za używany oraz 100 tysięcy – nowy. Górna granica – według opinii rozeznanych – nie istnieje, bowiem zakupić można jachty także i za parę milionów złotych.


Jeśli ktoś już jednak zadecyduje się zakupić jacht i będzie go posiadał na własność, powinien pomyśleć o szkoleniu, który ma na celu podniesienie umiejętności.


Radiotelefon VHF kurs ma za zadanie naukę, jak prawidłowo obsługiwać urządzenie do prowadzenia łączności radiowej.
VHF radiotelefon bowiem pozwala na utrzymywanie kontaktu – nadawania i odbioru komunikatów głosowych podczas żeglugi. Urządzenie może być przenośne, bądź stacjonarne, a zarazem jest bardzo ważne i niejednokrotnie potrafi uratować życie za pomocą stałego kontaktu ze światem.