Co to jest siatka do styropianu i do jakich zastosowań służy ona pracownikom budowlanym?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Nieważne, czy też mieszkasz w domku jednorodzinnym czy też w "blokowisku", wszystkie budynki mieszkalne należy przed okresem zimowym ocieplić. Na pewno jest Ci znajomy widok pracowników budowlanych stojących na rusztowaniu , które jest ustawione przy jakiejś ściance.


Istnieje obszerne prawdopodobieństwo, że usługa, jaką aktualnie czynią to akurat tzw. ocieplenie domu.


siatka do styropianu
Author: AlphaLab Startup Accelerator
Source: http://www.flickr.com
Wszakże jak się to właściwie robi? Więc na ogół wykorzystuje się do tego styropian. Jest on ponadto wzmacniany zatem mówiąc profesjonalnie zbrojony za pomocą czegoś tego typu jak siatka (zobacz do sprawdzenia na tej stronie) do styropianu. Analogiczną siatkę stosuje się również przy złączaniu ze sobą płyt gipsowo-kartonowych. Jednak siatka do styropianu jest w odróżnieniu do prac przy płytach g-k topiona nie w gipsie szpachlowym, tylko w kleju do styropianu. Taka siatka do styropianu wytwarzana jest z włókna szklanego, z jedwabiu albo z rowingu przy użyciu splotu gazejskiego albo naturalnego, czyli płóciennego. Za sprawą specjalnych materiałów taka siatka do styropianu gwarantuje odporność na zasady oraz zwiększa wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne.


Produkty
Author: OKNOPLAST-Kraków


Należałoby dodać, iż siatka do styropianu przeznaczona jest do montażu podtynkowego przy dociepleniach z włókna szklanego. Tego typu siatka - (jesteśmy tutaj) do styropianu oferowana jest w całych rolkach, o różnorodnych wymiarach, które można by dzięki takiemu dostosować do określonych warunków.


Dla przykładu siatka do styropianu może posiadać rozmiar 50 m. kwadratowych oraz grubość sto czterdzieści pięć. Tego typu siatka do styropianu może być powlekana żywicą polimerową. Istotne, aby siatka do styropianu miała odpowiedni atest, czyli gwarantowała bezpieczeństwo używania.