Malowanie mieszkania zdaje się być stosunkowo proste, ale powinniśmy osłonić wszystkie domowe sprzęty

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Remont domu zazwyczaj nigdy nie kojarzy się przyjemnie. Owszem, pragniemy odnowić wygląd swojego mieszkania, ale odstraszają nas brud, harmider oraz wydatki.


dekoracja
Author: Bruk-Bet®.
Source: Bruk-Bet®.
Jesteśmy jednak w stanie uchronić meble i urządzenia przed farbą oraz kurzem.


Jakie wybrać ściany do domu
Author: ES Polska
Source: ES Polska


Najprostszą rzeczą, którą można zrobić, żeby totalnie odmienić aranżację swojego mieszkania, to przemalowanie go. Jeśli nie chcemy poszaleć, to po prostu można odświeżyć ściany identycznym odcieniem. Jeśli mamy zamiar całościowo zmienić design, to możemy wybrać całkowicie inny odcień. Jeśli jednak nie chcemy tracić zbyt wiele pieniędzy, to trzeba pamiętać, by nowa farba (zobacz: farby kredowe do drewna) pasowała do mebli czy dodatków - wtedy nie będziemy zmuszeni ich wymieniać na nowe. Szybko maluje się ściany w gołych mieszkaniach, czyli w tych, w których jeszcze nikt nie mieszka. Jednak, jeśli już żyjemy w danym miejscu i posiadamy tam wszystkie meble, sprzęty, płyty oraz ubrania, to będziemy zmuszeni jakoś przykryć wszystkie rzeczy, by się nie kurzyły i nie ubrudziły farbą. Najlepsza jest wtedy folia malarska gruba. Nie przepuszcza ona farby oraz cząsteczek kurzu. Dzięki polietylenowi, który jest stosowany w czasie wytwarzania, folia jest odporna na rozdarcia. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że na przykład farba (zobacz: farba jak beton) nie przecieknie na deski podłogowe. Osłonimy w ten sposób także drzwi i okna.


Folia pozwoli nam uniknąć wielu nerwów i uciążliwego sprzątania po malowaniu, gdy musielibyśmy zdrapywać zaschniętą farbę dla przykładu z szyb.