Z jakiego powodu kuchnie indukcyjne są bardziej bezpieczne od gazowych i czy wymagają specjalnych naczyń?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Dobrej jakości patelnia ze specjalnym indukcyjnym dnem, jest naczyniem nieodzownym do codziennego opiekania w innowacyjnej kuchni. Nadaje się do różnych odmian płyt indukcyjnych, które często pojawiają się w naszych mieszkaniach.
Tego typu patelnia jest doskonała do korzystania na co dzień. Najczęściej jest ona bardzo lekka i poręczna.


patelnia indukcyjna
Author: Unicon
Source: Myin.pl


W każdej kuchni muszą być dobre naczynia i patelnie. W tym czasie przygotowywanie posiłków będzie samą radością. Patelnia indukcyjna ma warstwę nieprzywierającą, co zapobiega przywieraniu potraw. Dzięki temu różne mięsa mogą być smażone na małej ilości tłuszczu. Posiada korpus z aluminium i przez to prędko i równomiernie się rozgrzewa, a poza tym długo trzyma temperaturę posiłków. Patelnia ma ergonomiczny uchwyt wykonany z tworzywa sztucznego. Pewnie leży w ręku oraz jest łatwa do utrzymywania w czystości. Praktyczny otwór w uchwycie pozwala na prędkie powieszenie patelni na wieszaku. Patelnia do jajek oraz placuszków umożliwia przygotowanie pożywnego śniadania dla całej rodziny. Dołkownica posiada regularne dołki, w które należy wlać ciasto na placki lub samo jajko.


półki


producenci
Author: Franc Gardiner
Source: Franc Gardiner


Patelnie indukcyjne można by używać na specjalistycznych płytach indukcyjnych, co jest o dużo bezpieczniejsze niż stosowanie kuchni gazowej. Nie ma ryzyka wybuchnięcia gazu, co mogłoby wiązać się z pożarem domu, poparzeniami a nawet zgonem. Patelnię indukcyjną moglibyśmy używać na zwykłej kuchence elektrycznej, ale zwyczajnej patelni na płycie indukcyjnej używać się nie da.
Gotowanie będzie przyjemnością, a nie tylko przykrym obowiązkiem. Dużo osób w obecnych czasach ma kuchnię z płytą indukcyjną, a do tego potrzebne są właściwe garnki.