Izolowanie fundamentu - a więc, w jaki sposób zatrzymać ciepło oraz po ochraniać przed wilgocią własny dom

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Izolacja fundamentów bywa idealnym rozwiązaniem kiedy pragniemy zachować wewnątrz budynku ciepełko, lub po ochraniać je przez wilgocią - najczęściej jednak ową izolację robimy, by otrzymać oba te efekty.


Trampolina
Author: Richard Leeming
Source: http://www.flickr.com
Istnieją bardzo różne materiały, dzięki którym zrealizujemy obydwa cele, albo tylko jeden - wszystko jest uzależnione jedynie od nas samych.

Jeżeli sądzisz, że podane informacje są przydatne, to odsyłam tutaj - tam również są zbliżone tematycznie dane, które warto zobaczyć.

Wewnątrz dzisiejszym tekście postaramy się wydziergać parę słówek o owych materiałach i w jakich miejscach je umieścić, aby dały jak najlepszy efekt!


Jeśli chodzi o temat izolacje fundamentu pod względem ciepła, to musimy nie wątpiąc w to skupić się na obszarze samej płytki betonowej a także jej krawędzi - czynimy to dlatego, aby odseparować samiutki budynek od mroźnego gruntu, co przekazuje nam pewność (jednak wyłącznie, jeżeli porządnie obłożymy wspomniane obszary), że ciepło z naszego domu nie będzie przechodzić do wnętrza ziemi, tylko pozostanie wewnątrz. Co do samej kwestii ochrony przed wilgocią, to dobre są do tego grube hydroizolacyjne folie typu polietylenowego, lub tak zwane "membrany EPDM". Wspaniale ułożone, zostają niezastąpionym sposobem na zachowanie szczelności przeciwko wilgoci.pokrewne wątki (aleklima.pl/artykuly/przeglad-klimatyzacji-naprawa-klimatyzatorow-warszawa-i-okolice)Jeśli chodzi o sam materiał (najwspanialej dla uzyskania obydwu efektów), to dobrze jest zwrócić spojrzenie na materiały o wielkiej odporności na ściskanie, a także takie, które wyszczególniają się tak nazywaną "malutką nasiąkliwością".


Wśród najczęściej rekomendowanych materiałów o tego typu właściwościach, znajdziemy styropian typu "EPS 200", czy też tak nazywany polistyren ekstrudowany oraz polistyren typu "XPS", nie napomykając już o kruszywie ze szkła piankowego.