Wzmacnianie podłoża budowlanego

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Wzmacnianie gruntu budowlanego robimy na ogół wówczas, gdy nośność podstawy może być niewystarczająca do przejęcia ciężaru domu. Zagadnienie to jest przede wszystkim kluczowe ze względów bezpieczeństwa. Przed zapoczątkowaniem utwardzania musimy jednak rozporządzać autorytatywnymi badaniami podłoża. Bez nich nie będzie wiadomo jakie sposoby zastosować.

klasyfikacja gruntów
Author: NOAA Photo Library
Source: http://www.flickr.com
Wzmacnianie gruntów umożliwi posiadanie solidnego i bezpiecznego budynku. Najłatwiejsza i w zasadzie najmniej inwazyjna procedura utwardzania, to ubicie. Strategia ta wykorzystywana jest pod obiekty lekkie konstrukcyjne. Polega na ubiciu wilgotnego, głównie piaszczystego gruntu specjalnymi machinami.

Interesujący post? Niezmiernie nam miło. Od razu gorąco zapraszamy na (https://ofertydeweloperskie.pl/oferty/domy/wynajem/wroclaw/krzyki/krzysztofa-komedy-trzciskiego/) naszą następną stronę, na której przeczytasz dużo ekstra wątków.

Jeżeli nośność pola jest nazbyt niska, a wynika ona z wilgotności podłoża, to zdołamy zagęścić go żwirem, albo drobnymi kamieniami bitymi pokładami.

Iniekcja to strategia polegająca na podniesieniu nośności podłoża pod fundamentami za pomocą szczególnych iniekcji do gruntu. Wzmacnianie gruntów tą metodą ma na celu złagodzeniu możliwości osiadania domu. Istnieją różne techniki iniekcyjne zapewniające utwardzanie wszelkich typów gruntów, za pomocą wstrzykiwanej pod ciśnieniem mieszanki. Zawartość i spoistość danej mikstury zależy od typu podłoża i jego przepuszczalności. Zazwyczaj są to roztwory cementowe, albo zawiesiny chemiczne, które wciska się za pomocą specjalnych pomp do dziury w podłożu budowlanym.



grunt budowlany
Author: tommy japan
Source: http://www.flickr.com
W trakcie pełnienia prac budowlanych, nieodzowne jest czasami zagęszczenie gruntów.https://www.creoconcept.pl/pl/zespol/ (nasz odsyłacz)Jego zamysłem jest obniżenie porowatości gruntu, jaki jest za drobny, a przez to niewystarczająco stabilny. W związku ze zróżnicowanymi własnościami gruntów, używane są przeróżne sposoby i maszyny do zagęszczania gruntów. Porowatość gruntu można zminimalizować w wyniku zastosowania wibracji, albo impulsów. Zagęszczanie gruntów przeprowadzane jest przez przeróżne maszyny. Jednymi z najczęściej stosowanych maszyn służących do zagęszczania przy robotach ziemnych są walce. Walce statyczne oddziaływają swoją masą, zapewniając sfinalizowanie zagęszczenia podsypek pod fundamenty, bądź dogęszczenia górnych warstw grobli.