W jaki sposób urządzić niedużą kuchnię?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Mała kuchnia ma tą zaletę, że nie będziesz przemierzać w niej kilometrów w poszukiwaniu artykułów.


Aby wygodnie zaaranżować niedużą kuchnię, czasami trzeba się jednakże nagimnastykować.
światła
Author: college.library
Source: http://www.flickr.com


Efekt może być zdumiewający. Aranżacja małej kuchni może być bowiem bardzo wygodna a także ładna. Jakich zasad przestrzegać? W wypadku niedużego pomieszczenia zabudowa kuchni to najlepsze podejście. Jeśli zabierasz się właśnie za urządzanie niewielkiej kuchni, weź także pod uwagę kilka praktycznych reguł dotyczących doboru mebli, kolorystyki i oprzyrządowania AGD. Chodzi o to, by zastosowane materiały a także kolorystyka w małym stopniu ograniczały przestrzeń kuchni. Na metraż kuchni często nie mamy wpływu, lecz można mu optycznie pomóc i go powiększyć.


meble
Author: Brent Eckley
Source: http://www.flickr.com


Dzięki kilku kolorystycznym fortelom kuchnia wyda się większa aniżeli w rzeczywistości. Ściany pomaluj na jasne zabarwienia, dzięki czemu wykreujesz iluzję większej przestrzeni. Wyeksponowanie jednej ze ścian przez nadanie jej bardziej kontrastowego koloru sprawi, iż kuchnia nabierze głębi. W niedużej kuchni wskazane jest pomalować listwy podłogowe na jaśniejszy kolor niż ściany. Złudzenie większej powierzchni otrzymasz dzięki wybraniu jasnego materiału na podłogę. Pamiętaj, że w małej kuchni sporo dekoracji to nie najlepszy pomysł i to z paru powodów. dodatki sprawią, iż kuchnia będzie się zdawała mała, a poza tym łatwo się zabrudzą.
Staraj się też ukryć kuchenne sprzęty w szafkach, w taki sposób ażeby na blacie było jak najmniej przedmiotów. Ważny jest dobór sprzętów. Sprawdzą się wszelkie przeszklenia, które wizualnie powiększą powierzchnię. Warto zainstalować duży blat kuchenny.