Przeczytaj, co robić, jeżeli nadchodzi silna nawałnica?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Ostatnimi czasy w klimacie dostrzegamy różne zakłócenia. Wyjątkowo niebezpieczne stają się intensywne wiatry. Warto wiedzieć jak się zachować, aby zwiększyć swoje zabezpieczenie.


Dobrą opcją podczas huraganu jest nie wychodzenie z domu, a gdy właśnie znajdujesz się w nie swoim mieszkaniu pozostań tam dopóki nawałnica nie minie lub gdy jesteś na chodniku postaraj się wpaść do najbliższego biura.
obiekt
Author: Marmorin Studio Design
Source: Marmorin Studio Design


Gdy zbliża się silny wiatr znajdź w mieszkaniu awaryjne oświetlenie, gdyż może zabraknąć elektryczności, a także miej w nadwyżce jedzenie i płyny.


świeżo wylane fundamenty
Author: UnderhillHouse
Source: http://www.flickr.com


zapamiętaj, aby podczas mocnego wiatru i nawałnicy pozdejmować z tarasu oraz z parapetów doniczki i inne rzeczy, które mogą stanowić zagrożenie dla przechodzących, zaś z ogródka usuń lekkie zabawki, jakie mogą latać oraz skocznie i namioty. Okna (okna schuco wrocław) domu również muszą być zatrzaśnięte przed możliwym otworzeniem.


budynek - perspektywa
Author: Daniel Jolivet
Source: http://www.flickr.com


Miej też dostęp do mediów i włączone radio, lepiej na baterie, żeby słuchać wiadomości. Może bowiem zajść potrzeba ewakuacji, wtedy powinieneś się ewakuować, najpewniej na najniższą kondygnacje domu, do piwnicy lub pod mur, unikaj przebywania przy szybie. A kiedy przemieszczasz się autem, nie zostawaj pod drzewami, ale i na pustej przestrzeni.
Bezwzględnie podczas niebezpieczeństwa staraj się zachować spokój i zobacz innych, możliwe, że ktoś w pobliżu ciebie potrzebuje twojej pomocy?


Huragany, czy orkany przychodzą czasami, aczkolwiek lepiej zawczasu przeczytać jak działać, aby być pod opieką.