Kiedy ocieplać domek kulkami styropianu, wełny czy też włóknami celulozowymi?

Error message

  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 1998 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/theme.inc).
  • Warning: count(): Parameter must be an array or an object that implements Countable in theme_table() (line 2061 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/theme.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Termoziolacja w granulkach doskonale się sprawdza w miejscach, które trudno ocieplić matami w sposób pozwalający zachować ciągłość ocieplenia. Przydaje się tak do nowo budowanych, jak również do odnawianych domów.


Tym sposobem możesz docieplać trudno przystępne powierzchnie stropodachów jak też skośnych dachów budowanych z kratowych wiązarów, pod którymi nie będzie poddasza użytkowego.
Wypełnienie - (czytaj resztę pod adresem) styropianem stosuje się również do zapełniania szczeliny powietrznej w ścianach warstwowych podczas ich docieplania. Często stanowią warstewkę stropu czy drewnianej posadzki.


rynny


Granulatu styropianowego nie układa się ręcznie, tylko wdmuchuje z pomocą specjalnego przyrządu. Izolacji można więc nadać dowolną grubość. Roboty są prowadzone w większości wypadków wtedy, kiedy dom jest już w zamkniętym stanie. Trwają znacznie krócej aniżeli rozmieszczanie izolacji w płytach czy matach. Materiału nie składuje się na budowie. Przywozi go ekipa wykonująca roboty, natomiast płaci się za niego według faktycznego zużycia. Jako materiały izolacyjne nadmuchiwane w z trudem osiągalne punkty stosuje się zarówno granulaty, jak i regranulaty ze styropianu. Granulat jest to "nadmuchany" polistyren – wyrób, którego używa się do produkcji płyt styropianowych.

Jeśli masz chęć zdobyć dodatkowe dane na omawiany temat, odkryj ponadto pozostałe nasze serwisy na podobny temat - one też są ciekawe.

Posiada formę drobnych granulek wielkości 2-9 milimetrów. Od metody spieniania polistyrenu zależy waga, jaką osiągnie granulat, oraz jest to zazwyczaj od 11 do 27 kg/m3.
Natomiast reglanulat ze styropianu powstaje z pokruszonych styropianowych płyt, dlatego jego granulki będą mieć nieregularne kształty. Przeważającą frakcją są granulki 5-milimetrowe, natomiast Rozmiar innych jest w granicach od 2 do 10 milimetrów.