Zakładasz spółkę? Skorzystaj z pomocy specjalistów

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Współcześnie coraz więcej Polaków postanawia otworzyć swoją działalność gospodarczą. Nieraz są oni do tego zobligowani, skutkiem wykonywania wolnego zawodu. Czasami jednak sami postanawiają, że pragną być sami sobie szefami.


Rękawice ogrodowe
Author: Praktiker
Source: Praktiker


Jeśli ty także z jakiegoś powodu chcesz być na swoim, bez wątpienia na starcie będziesz oczekiwał nieco pomocy.


Na szczęście w internecie znajdziemy wiele pomocnych informacji, które zazwyczaj udzielane są bezpłatnie. Zanim jeszcze zarejestrujesz swoją firmę dowiedz się, czy może nie przysługują tobie dotacje unijne na rozpoczęcie działalności (idź na mój blog). Taka sytuacja może zaistnieć w wielu różnych okoliczności. Jeżeli od dłuższego czasu byłeś niezatrudniony, powinieneś się o nie ubiegać. Jeżeli twoja firma wdrażać będzie nowe, ekologiczne rozwiązania, również jesteś atrakcyjny w oczach urzędników. Poza tym, już na początku zarejestrowania swojej marki, czym prędzej zorientuj się, jakie stawki ryczałtu (przenieś się tutaj) mogą cię obowiązywać. Wówczas unikniesz niechcianych nieporozumień. Również w trakcie pierwszego roku naszej działalności mogą trafić się sytuacje, kiedy nie będziemy orientować się jak postąpić. Przykładowo, co począć, jeśli inna firma przedstawiła nam fakturę, która posiada błędne dane? W takim wypadku niezbędna będzie nota korygująca (bardzo pomocna strona, dobrze zajrzeć). Do kiedy przyznawane są dotacje unijne na rozpoczęcie działalności oraz czy jakiś ich odsetek trzeba zwrócić? Oczywiście, przeglądając strony branżowe w internecie, nie wierzmy w każde słowo na ślepo. Bowiem również tam niekiedy wypowiadają się osoby, które nie do końca orientują się w temacie.


Założenie swojej pierwszej działalności gospodarczej będzie bardziej skomplikowane niż mogłoby nam się wydawać.
Zwłaszcza jeśli pragniemy zyskać konkretne zniżki. W takim momencie, gdy nie do końca orientujemy się jak postąpić, warto poszukać pomocy w internecie. Tam bowiem strony branżowe prowadzone są przez doświadczonych specjalistów.