O czym pamiętać kupując promienniki podczerwieni? Jakiego rodzaju mają cechy?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Spośród alternatywnych sposobów ogrzewania domów ciekawym rozwiązaniem są elektryczne promienniki podczerwieni. To wygodne, zdrowie i ekologiczne rozwiązanie.


Przykład otwartej przestrzeni pracy w biurze
Source: architekturawnetrz.pinger.pl
Promienniki podczerwieni to Urządzenia, które przetwarzają energię elektryczną w ciepło w postaci promieniowania podczerwonego.


Jeśli chodzi o najbardziej prostą wersję takiego ogrzewania to jesteśmy w stanie powiedzieć o zwykłej grzałce elektrycznej, która rozgrzewa się do kilkuset stopni Celsjusza, dzięki czemu, iż z jej powierzchni tworzone jest promieniowanie podczerwone niewidzialne dla oka. Jest ona rewelacyjnym nośnikiem cieplnej energii.


Promienniki podczerwieni do różnorakich zastosowań wytwarzane są pod postacią żarówek, elementów ceramicznych i metalowych, a także jako panele grzewcze do ogrzania pomieszczeń o różnorodnych rozmiarach i mocach. Żarówki, które wszyscy znamy i z jakich korzystamy, to najzwyczajniej promienniki podczerwieni - sprawdź promienniki podczerwieni. To jak wiadomo źródło światła, ale na jego wytworzenie stosowane jest wyłącznie 5 procent mocy pobieranej przez żarówkę, natomiast aż dziewięćdziesiąt pięć procent mocy stracone jest pod postacią ciepła.


Dosyć często stosowane są jednak grzewcze panele, każdy z nich złożony jest z sześciu podstawowych elementów. Ceny promienników w postaci paneli o mocy 500 W to koszt od 600 do 800 zł., choć zdarzają się i modele po tysiąc pięćset złotych. Promiennik o 500W ogrzeje 6mkw powierzchni mieszkania. Pamiętajmy, żeby tego rodzaju sprzęt nabyć w specjalistycznym sklepie, a jak ogrzewanie Wrocław - jest najlepszym miejscem na tego typu zakupy.