Czym kierować się podczas wyboru wkładu do kominka ? Na co zwrócić uwagę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Kominek w mieszkaniu jest marzeniem sporej liczby ludzi. Sympatyczna wydaje się wizja odpoczywania w chłodne wieczory przy kominku, w którym pali się żywy płomień, z którego dochodzi przyjemne ciepło.


Kominek, drewno kominkowe
Author: noguerajef
Source: http://www.sxc.hu


By móc radować się perfekcyjnym kominkiem, należy rozejrzeć się za właściwym wkładem kominkowym. Na które cechy zwrócić uwagę ?


Dla niektórych kominek pełnić powinien funkcję dekoracyjną w domu. Jeżeli faktycznie ma ma to wyglądać, to przede wszystkim należy sugerować się tu wyglądem. Inaczej z kolei przedstawia się sytuacja, gdy ma tenże kominek pełnić funkcję ogrzewniczą. W takich przypadkach już trzeba skontrolować kilka innych spraw.

Zaciekawił Cię ten artykuł? Jeżeli tak, to śmiało przeczytaj też to uzupełniające info. Po prostu kliknij ten link a z pewnością się nie rozczarujesz!

Producent wkładów kominkowych bowiem zapewnia szeroki wybór asortymentu, dlatego warto dobrze się zastanowić, zanim podejmiemy decyzję.


Należy sprawdzić jaką moc nominalną posiada takowe urządzenie, a nie tylko moc maksymalną. Średnia wartość będzie bowiem zazwyczaj takim standardem w trakcie pracy sprzętu, natomiast maksymalna osiągana będzie na krótko. Przyjmuje się, że do ogrzania 25 metrów sześciennych pokoju trzeba około 1 kW. Ważne jest też zużycie paliwa, gdyż ma ono wpływ na rozmiar kosztów korzystania z urządzenia. Na wygodę z kolei wpływa ilość drewna, którą da się w urządzeniu zamieścić za jednym razem. Im większy załadunek, to tym dłużej kominek działa bez konieczności dokładania rozpałki.


dom
Author: Agência Brasília
Source: http://www.flickr.com
Jeśli chodzi o wkłady kominkowe cena ma tu duże znaczenie. Starajmy się kupić produkt, jakiego stosunek jakości do ceny będzie najlepszy.


Pamiętajmy również, że instalacja takowego sprzętu musi zostać poczyniona przez fachowców, jacy podepną wszystko tak, że urządzenie będzie całkowicie bezpieczne.