Fumigacja zboża - z całą pewnością niezmiernie skuteczny sposób na pozbycie się szkodników!

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

To z całą pewnością jedne z najważniejszych i największych roślin alimentacyjnych na świecie. Niestety w dobie XXI wieku czyha na nie mnóstwo różnorakich niebezpieczeństw.


Niesprzyjające warunki atmosferyczne, insekty, choroby grzybowe - wymieniać można bez przerwy.


koszulka
Author: Adidas
Source: Adidas
zaproszenie ślubne
Author: Parekh Cards
Source: http://www.flickr.com


Pojawia się zatem pytanie: jak rolnicy mogą ochronić przed nimi swe zbiory? Fumigacja zboża wystarczy, aby skutecznie rozwiązać problem pasożytów, takich jak między innymi: drutowce, rolnice, muchówki leniowate, mszyce, miniarka podagryczanka, pryszczarek zbożowiec, ploniarka zbożówka, skrzypionki, itd. co to jest fumigacja zboża Na czym polega przywołana metoda? To, najprościej mówiąc zwalczanie owadów za pomocą dymu, pary lub gazu, czyli tzw. fumigantów. Do niedawna często wykorzystywanym środkiem był bromek metylu. Obecnie jedynym fumigantem dopuszczonym do użytku jest fosfina, związek nieorganiczny, który w swojej „czystej” postaci nie ma Koloru ani zapachu. Trzeba zwrócić uwagę, iż fumigacja zboża stanowi niezmiernie złożony, a także wyjątkowo niebezpieczny proces. Dlatego wymaga zachowania ostrożności. ludzie przeprowadzający zabieg gazowania muszą mieć na sobie odpowiednie maski przeciwgazowe. Istotne jest również prawidłowe uszczelnienie miejsca poddawanego fumigacji. Zobacz również: http://ratmar.com/k-->

Na ogół, w tym celu wykorzystuje się folię fumigacyjną. Zanim rozpoczniemy jakąkolwiek pracę należy oznaczyć strefy bezpieczeństwa i ustawić znaki ostrzegawcze.