Jak wybierać balustrady do balkonów? Na co powinno się zwracać uwagę?

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Balustrady balkonowe, czyli barierki, tak naprawdę spełniają dwie dość istotne funkcje. Jedna z nich jest zabezpieczająca, druga dekoracyjna. W każdym miejscu, w jakim jest balkon są obowiązkowe, zaś w domkach jednorodzinnych może być ich nawet kilka. Kiedy mamy w planach nabyć odpowiednie balustrady dochodzimy do wniosku, że na rynku jest faktycznie duży wybór, jednocześnie pod kątem typów, a też materiałów. Jakie więc wybrać, żeby było właściwie?

balustrada balkonowa
Author: Xella Polska Sp. z o.o.
Source: Xella Polska Sp. z o.o.
Podczas wyboru balustrad należy kierować się paroma istotnymi wytycznymi. Najbardziej istotne, ażeby liczyć się ze stylem oraz wielkością danego budynku. Jeżeli natomiast jest to blok (propozycje) lub kamienica, w której jest więcej balkonów, to należy uwzględnić również pozostałe balkony. Wybrane barierki powinny na pewno pasować do charakterystyki balkonu i okien, więc powinni zachować jednorodność materiałów, jak również kolorystykę i proporcje.Przy wyborze odpowiedniej balustrady niezwykle istotny jest kształt balkonu. Odmiennie na przykład ocenia się balkony lub tarasy zaokrąglone, które mają kształt litery U lub C, ponieważ wymagają one większej uwagi. Faktycznie są bardziej problematyczne niż takiego typu najpopularniejsze projektowane na bazie prostokąta. Jeszcze bardziej znacznej precyzji wymaga właściwe zgięcie balustrad i barierek, co nie jest łatwe. Niezwykle istotne są również proporcje, bo nie można zamontować za bardzo niskiej lub wysokiej balustrady, ani również takiego rodzaju, jaka będzie miała zbyt szeroko rozstawione określone szczeble. Bardzo ważne jest wybranie ładnej oraz komfortowej w użyciu poręczy oraz elementów które wypełniają balustradę, bo to na nich będzie skupiała się uwaga oglądających.

balustrada ze szkła
Author: Vicki Burton
Source: http://www.flickr.com
Dla znacznie wysuniętej płyty balkonowej bez podparcia najlepsza będzie balustrada lżejsza optycznie, na przykład ‘ażurowa’, ażeby uniknąć zauważalnych dysproporcji. Jednocześnie dobór miejsca na barierkę nie może być przypadkowy. Weźmy pod uwagę szerokość balkonu albo tarasu. Zamontowanie jej w sąsiedztwie krawędzi płyty zapewnia więcej miejsca, co jest na pewno ważne przy małych balkonach. Najbardziej dopasowane balustrady znaleźć można w profesjonalnych punktach sprzedaży jak balustrady Wrocław.