W jaki sposób się rozwijał rynek kurierskich przesyłek w naszym kraju, jakie możliwości mają na dzień dzisiejszy klienci.

Error message

Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls in menu_set_active_trail() (line 2405 of /var/www/vhosts/projektytypowe.com.pl/includes/menu.inc).

Najnowsze wpisy

Starsze osoby z pewnością będą pamiętać problemy, z którymi trzeba było walczyć jeśli się chciało wysłać paczkę. Kolejki w urzędach, opóźnienia na kilkanaście dni i spora liczba zaginięć sprawiały, że niekiedy była to duża loteria.
prawnik


Niestety monopolista który nie miał nad sobą żadnej presji robił co chciał, specjalnie się nie przykładając do standardu usług. I taka sytuacja trwałaby zapewne długo, gdyby na rynku się nie pojawiły prywatne firmy kurierskie.

Jeśli zaciekawił Cię prezentowany na tej stronie materiał, bez wahania sprawdź dodatkowo towarzyszące informacje - one też są godne polecenia.

Początkowo bardzo nieśmiało próbowały one walczyć o klienta biznesowego, który w pierwszej kolejności potrzebował odpowiedniego standardu, jeżeli nawet miałby zapłacić za to trochę więcej. Ale w ciągu paru lat poszerzyły swoją ofertę także na prywatnych klientów, a główną przyczyną tego stał się Internetowy handel. Polacy bardzo polubili zakupy sieciowe, a te miliony paczek i listów ktoś musiał dostarczyć. I właśnie to sprawiło, że firmy kurierskie dostały nagle bardzo dużą liczbę klientów, więc mogły obniżyć ceny przesyłek kurierskich do wysokości akceptowanej przez wszystkich - naprawdę polecam


Aktualnie zamierzając wysłać paczkę ma się parę różnych opcji. Cały czas skorzystać można z usług zwykłe poczty, oddech konkurencji sprawił, że poziom usług poprawił się niesamowicie. Ale też do dyspozycji jest kilkanaście dużych firm kurierskich, jakie będą świadczyć swoje usługi zarówno w kraju jak i poza granicami. W przypadku firm umowy z kurierami zaczynać się już będą od kilkunastu złotych, osoby indywidualne zapłacą najczęściej nieco więcej, ale nie są to duże różnice. Typową bez żadnego problemu można będzie wysłać za mniej niż dwadzieścia złotych, z gwarancją, że zostanie dostarczona na następny dzień do odbiorcy. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem są też pośrednicy którzy oferują najtańsze przesyłki kurierskie - patrz na najtańsze przesyłki kurierskie.
Najczęściej mają oni ofertę kilku największych kurierów funkcjonujących w naszym kraju, przez co można w szybkim czasie porównać ceny wysyłek i wybrać najtańszą. Ma to duże znaczenie szczególnie przy mniej typowych paczkach, gdzie różnice mogą być dość spore.