Łazienka to specyficzne miejsce do aranżowania. Jakie więc wybierać sprzęty, które będą niezawodne i sprawdzą się na długo

Najnowsze wpisy

Wybieranie grzejnika łazienkowego nie może polegać jedynie na wyborze kształtu i barwy. Istotna jest też moc, która zależy od tego, jakiego rodzaju grzejnik ma spełniać funkcje – czy ma posłużyć jedynie do ogrzewania, czy tez do suszenia. Oferta grzejników łazienkowych jest bardzo zasobna.

grzejnik
Author: Jaga
Source: Jaga
Grzejniki łazienkowe tworzone są w różnorodnych kształtach i barwach. Robi się je także z różnorodnych tworzyw. Mogą być wyposażane w dodatkowe udogodnienia, np.: wieszaki, uchwyty, grzałki elektryczne czy lustra. Grzejniki w łazience mogą wypełniać rozmaite funkcje. Podstawowa to ogrzewanie łazienki, chociaż równie ważna jest także funkcja suszarki dla ręczników. Grzejnik łazienkowy (sklep.dagat.eu/6-grzejniki) pełni także funkcję dekoracyjną,gdyż często jest montowany w głównej jej części, dlatego jego wygląd i dostosowanie do wystroju i stylu łazienki są tez niezwykle istotne.

Przewaga grzejników do łazienki ma standardową budowę drabinki – tworzone są one zazwyczaj z pionowych kolektorów, łączonych poziomymi rurkami. Ta konstrukcja ma istotne cechy użytkowe – grzejniki takie są funkcjonalne, bo można na nich suszyć ręczniki lub bieliznę. Łatwo się je montuje i pomimo nieskomplikowanej konstrukcji dają tez duże szanse zaaranżowania wnętrza, gdyż oferowane są w wielu kolorach i kształtach.

Do budowy grzejników wykorzystuje się wysokiej jakości rurki i profile stalowe, miedziane i aluminiowe. Ze względu na wilgoć w łazienkach zabezpieczenia przeciwko korozji i powłoki wykończeniowe powinny być najwyższej jakości. Są to zupełnie odmienne zakończenia niż w zwykłych grzejnikach. Powłoki mogą być np. lakierowane, chromowane i metalizowane lub satynowane. Producenci oferują kilkanaście normalnych kolorów i na zamówienie mogą pomalować grzejniki na dowolnie wybrany kolor.


Niezwykle ważnym jest też, żeby wybierać dobre baterie łazienkowe. Poradzić można zdecydowanie taki typ jak bateria wannowa stojąca - http://sklep.dagat.eu/. Jednocześnie, żeby doskonale wybrać krany i stosować je latami musimy pilnować kilkunastu podstawowych zasad. Warto już na etapie zaplanowania remontu określać cechy, jakie musi spełniać armatura, co mogło denerwować nas we wcześniejszych kranach, co się szybko popsuło albo było niefunkcjonalne. To bardzo ważne, z pewnością docenimy to po jakimś czasie.