Łazienka piękna i ponadczasowa z naturalnymi akcentami

Najnowsze wpisy

Łazienka wykończona odpowiednimi materiałami, z dodatkami w postaci dobrej ceramiki może prezentować się na pewno elegancko. Świetnym sposobem na stworzenie ciekawej, a jednocześnie ponadczasowej łazienki są nawiązania do natury, czego przykładem mogą być kafle o fakturze kamienia, które nadają przestrzeni ekologicznego charakteru.
płytki łazienkowe
Author: Erich Ferdinand
Source: http://www.flickr.com


Jak wykreować łazienkę w opisanym stylu?


Ciekawe jest to, że funkcję kluczowego ornamentu w takim pomieszczeniu mogą pełnić same płytki łazienkowe - wystarczy postawić na dekoracyjny wzór oraz zaaranżować lustro, potęgując efekt wizualny. W tym konkretnym przypadku najlepiej dopasować wysokiej jakości wyposażenie o minimalistycznym wzornictwie. Dobrze sprawdzi się ceramika (http://www.wienerberger.pl/o-nas) Duravit. Umywalka i miska sedesowa wykonane w bliźniaczej, eleganckiej linii projektowej wytrzymają próbę czasu i nie stracą prędko na aktualności. Pragnąc wyeksponować piękną umywalkę nablatową, warto zlokalizować ją na wiszącej szafce z szufladą, w której wytniemy miejsce na syfon. Tak spasowane materiały wykończeniowe oraz wyposażenie łazienki zadecydują o tym, iż wypracowany wygląd pomieszczenia będzie spójny, ponadczasowy oraz zgodny z trendami.


Kolory, faktury oraz pokrycia ścian zainspirowane naturą i wysokiej klasy ceramika (witryna w tym temacie) Duravit będą trafionym pomysłem, bo są niestarzejącym się sposobem na modną łazienkę. Płytki łazienkowe możemy uzupełnić mozaiką, zaprojektowaną nad umywalką i wanną. Jej kolor powinien być dopasowany do pozostałych wykorzystanych materiałów. Pragnąc z z biegiem lat odrobinę zmienić wnętrze, możemy wzbogacić je o przyciągające wzrok elementy. Warto sięgnąć po klasyki wzornictwa, takie jak antyki bądź lustra. Nie pomijajmy także ciekawych projektów polskich projektantów. Zabiegi pielęgnacyjne w tak wykreowanym wnętrzu, w którym każdy szczegół ma swoje znaczenie, staną się bardzo przyjemną czynnością i wyczekiwanym punktem w napiętym planie dnia.
Aby jednak osiągnąć całkowity sukces wykończeniowy, musimy zwrócić uwagę, aby aranżacja łazienki nawiązywała tonacją do reszty przestrzeni mieszkalnej, na przykład przemycając jasne odcienie z ciepłym drewnem, które pojawią się także w innych pomieszczeniach.